Menu

Yazın Nasıl Parfümler Kullanılmalı?


Sıcak yaz günlerinde ferah ve hafif parfümlerin tercih edilmesi birçok bilirkişi tarafından tavsiye ediliyor. Çünkü, özellikle bunaltıcı sıcağın yaşandığı yaz günlerinde, insanların burnuna ağır ve şekerli kokular gelmesi daha da bunalmalarına neden olabilir.

Ayrıca kokular sıcak havalarda buruna daha keskin gelir. Bununla birlikte cilt tipiniz de her kokuyu taşıyamaz. Bu nedenle cildinizin tipine göre ve havaya göre en uygun kokuyu seçmeniz en iyisi olacaktır.

İşte yazları kullanabileceğiniz parfüm markaları ve modelleri…

Chloé – Signature

2008 yılında piyasaya sürülen Chloé’nin Signature serisinde çok şekerli bir kokuya yer verilmiyor. Parfümde ferah bir pudra kokusu esas alınmış. Kokunun orijinal tanımında da “ferah ve feminen” ifadeleri kullanılıyor. Bahar ve yaz için uygun olan bu parfüm serisinde şakayık, frezya ve gül gibi esanslardan faydalanılıyor.

Carolina Herrera – 212 NYC

Carolina Herrera markasının ünlü 212 serisinin NYC kokusu da çok tatlı olmayan ferah kokular arasında bulunuyor. İlhamını New York şehrinin Manhattan semtinden alan bu parfümün orijinal tanımında “zarif”, “feminen” ve “ferah” anahtar kelimeleri kullanılıyor.

Victoria’s Secret – Love is Heavenly

Kadınların her türlü ihtiyacını karşılayan dünyaca ünlü Victoria’s Secret parfümlerinden biri olan Love is Heavenly, meyve kokularına yer vererek yaz için uygun ferahlıkta bir koku oluşturuyor. Kendini “romantik” olarak tanımlayan bu parfümde portakal kabuğu, mandalina, nilüfer, orkide ve misk aromalarına yer veriliyor.

Narciso Rodriguez – For Her

Sade ve zarif bir koku olarak karşımıza çıkan Narciso Rodriguez’in For Her serisinde portakal çiçeği, bal çiçeği, vanilya ve amber esansları kullanılıyor. Parfüm, ferah bir koku olmasıyla öne çıktığı gibi sade tasarımlı şişesiyle de öne çıkıyor.

Gucci – Flora Gorg Gardenia

Dünyanın en ünlü İtalyan moda markalarından olan Gucci‘nin Flora Gorg Gardenia parfümü yapılırken Grace Kelly’nin Gucci marka eşarbından ilham alınmış. Çiçek kokularından yararlanılarak ferah bir koku oluşturulan bu parfümün en keskin özelliği ise manolya çiçeği.

Calvin Klein – CK One Summer

Erkek modasıyla ve unisex parfümleriyle moda sektöründe fark yaratan Calvin Klein markası yaza özel CK One Summer isimli parfüm çıkardı.