Menu

Umutsuz Ev Kadınları Dizisi


Ülkemize Cnbc-e’nin ilk girdiği yıllarda tanıştığımız çok özel diziler var. Her akşamın unutulmaz eğlencesi Seinfeld, bir Küçük Emrah klasiği Orange County ve aksiyon dizilerini farklı bir boyuta taşıyan 24. Ancak bu klasikler arasında ” Desperate Housewives” dizisinin yeri dünyanın her yerindeki kadınlar için ayrı bir önem taşıyor kuşkusuz. 2004 yılından 2012 yılına kadar süren ve Amerika’nın zengin sayılabilecek bir kasabasında ev kadını olan beş güzel kadının merkezinde dönen Desperate Housewives, ülkemizde de Kanal D ekranlarında Umutsuz Ev Kadınları adıyla gösteriliyor.

Umutsuz Ev Kadınları Modaya İz Bırakan Çok Özel Bir Dizi

Umutsuz Ev Kadınları dizisi sadece Amerika’da değil tüm dünyada, özellikle kadınlar üzerinde büyük bir etki yarattı. Proje, düzenli işlerde çalışmayan ev kadınlarının düşünsel dünyasına girebildiğimiz ve onları çok daha yakından tanıyabildiğimiz bir dizi olarak hafızalarımıza yerleşti. Dizinin baş rolünde oynayan kadınların sergilediği inanılmaz performansa değinmeden geçmek de haksızlık olur.

Teri Hatcher’ın hayat verdiği Susan Mayer karakteri boşanmış ve ergen bir kızı olan romantik bir kadındı. Dizinin takipçileri her ne kadar ergen olsa da annesinden çok daha yüksek bir toplumsal zekaya sahip olan kızının sürekli haklı çıkmasını unutmamıştır. Dizinin en çok beğenilen karakteri ise Eva Longoria’nın canlandırdığı Gabrielle Solis idi. Seksi bir Latin güzeli olan Gabrielle, eski bir model ve kendisine zengin bir koca bularak görevini tamamlamış. Ancak ne kadar zengin olsa da içindeki tutkularla baş etmeyi başaramaz ve daha dizinin ilk bölümlerinden itibaren bu itibarlı hayatını tehlikeye sokacak işlere girişir.

Umutsuz Ev Kadınları sekiz sezon buyunca çeşitli topluluklardan onlarca ödül aldı. Dizideki karakterlerin kıyafetleri de modanın değişmesine yol açtı. Her bölümde farklı kıyafetler, birbirinden güzel çantalar, mücevherler ve iç çamaşırları gösterildi. Tüm kadın dergileri bu kıyafetleri sayfalarına taşıdı. Dizi oyuncuları magazin dergilerinde yerlerini sürekli korudular, kapakları süslediler.

Kısacası Umutsuz Ev Kadınları bir döneme adını altın harflerle yazan unutulmaz bir proje oldu. Bakalım aynı etkiyi ülkemizde başlayan kopyasında da görebilecek miyiz? Amerika’nın çok daha açık fikirli bir ülke olduğunu unutmamakta yarar var.