Menu

Kadınların Korkulu Rüyası Eyeliner Nasıl Sürülür?


Eyeliner 70’li yılların modasıydı. O zamanlar eldeki imkânlar göz kalemine yetiyordu. Ama dönemin kadınları göz kapaklarını ustaca boyuyordu. Geçmişin modası yeni modamız olduğundan bu yana, kadınlar için vazgeçilmez bir trend oldu eyeliner.

Eyeliner aslında göz kalemi demektir. Ancak biz hali hazırda göz kalemi olarak klasik kalem boyaları kastetmekteyiz. Bundan dolayı mürekkebi andıran ve daha akışkan formda olan bu göz boyalarına tümden eyeliner demekteyiz.

Eyeliner çok sevildi ve tutuldu. Ama peşinden de bir sorunu getirdi. Eyelinerı sürmek! ” Kuru kalemlerle istediğimiz gibi göz kapaklarımızı renklendiriyorduk oysa. Hem silmesi de çok kolay oluyordu. ” Şimdi bir ucu başka yere bakan boyalarla gözlerimiz bir pazar yerine dönüyor çoğu zaman. Ya iki gözümüzü aynı boyayamıyoruz, ya boyayı dağıtıyoruz ya da çok biçimsiz sürüyoruz. Eyelinerı doğru sürenlere bir sanatçı gözüyle bakıyoruz. Eyeliner sürmek gerçekten bu kadar zor mu, yoksa biz kullanmayı mı bilmiyoruz? Kolay eyeliner sürmek için önce doğru model eyeliner almak lazım. Likit mi, kalem mi, fırça mı buna karar vermek lazım önce. Bazı kişiler için kalem formu el alışkanlığından dolayı daha basit gelmektedir. Bazı kişiler de fırça kullanmayı severler. Likit ise sanırım en zorlanan form.

Eyelinerin hangi türünü kullanırsanız kullanın öncelikle ellerinizin sağlam olması çok önemlidir. Sağlamlıktan kastettiğimiz ellerin titrememesi. Eğer elleriniz titrerse dirseğinizi bir yere dayandırın.

Gözlerinizi ve eyelineri iyi görebilmek adına büyüteçli aynalardan kullanın. Böylece tüm ayrıntıları daha iyi yakalayabilirsiniz.

Eyelinerin akmasından çekiniyorsanız öncesinde göz kapağınıza pudra sürebilirsiniz. Göz için kullanımı sıkıntılı olmayan bir pudra kullanabilirsiniz. Pudra dışında baz ya da far da kullanabilirsiniz. Bu boya için sağlam bir zemin oluşturur.

Eyeliner sürmede daha yeni iseniz en kolayı öncelikle noktalama yapmaktır. Göz kapağınızda önce noktalar koyun ardında da noktaları birleştirerek bir çizgi oluşturun. Her zaman kalemin ya da fırçanın ucunu yan tutun ve ince bir çizgi çekin. Aynı zamanda istenilen gibi çekilemedi ise de rahatça silinebilir. Kuyruk yapmak için de ince çizgiler daha pratiktir.