Menu

Sağlıklı Bir Vücut Ancak Sağlıklı Beslenme ve Spor İle Mümkün


Türkiye’de maddi imkanları toplumun geri kalanına göre daha geniş olan kadınların, yaptıklarıyla ve olaylara yaklaşımlarıyla çok konuşuldukları herkes tarafından biliniyor. Fakat, güzel olmak ve fit bir vücuda sahip olmak sanıldığı kadar kolay değil. Aslında, bilinenin tam aksine, Türkiye’de güzellik ve modellik konusunda kendini kanıtlamış ünlü kadınların neredeyse tamamı, toplumun geri kalanının sağlıklı beslenmesi ve spor yapması adına özendirici bir rol oynuyor. Güzelliğiyle göz dolduran hiçbir kadın, bu tazeliğe ve fitliğe sürekli aç kalarak sahip olduğunu iddia etmez. Tam tersine, dünyanın dört bir tarafından kendileri için getirtilen sağlıklı ürünleri tükettikleri, kendilerine iyi baktıkları ve düzenli spor yaptıkları için böyle bir güzelliğe sahip olduklarını her fırsatta dile getirirler. Sizler için güzellik ve spor konusundaki başarılı kadın figürlerin hikayelerini derledik.

Güzel Olmak Sağlıklı Beslenmekten Geçiyor

Türkiye’de hem dış görünüşüyle baş döndüren hem de sağlıklı beslenme konusunda diğer kadınlara ilham olan ünlü kadın ikonlar arasında Ebru Şallı, Şeyma Subaşı ve Defne Samyeli gibi isimler olduğu söylenebilir. Ayrıca Tülin Şahin de moda dünyasından ünlü bir isim olarak, daha sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmanın sırları konusunda diğer kadınları yönlendirmiştir. Herkes tarafından takdir edilen, müzik konusunda hem yurt içinde hem yurt dışında büyük başarılara imza atan Sertab Erener de sağlıklı beslenme ve hücre yenilenmesi konularında hemcinslerine örnek olacak davranışlarda bulunmuş, kadınları meditasyona özendirmiştir.

Spor Her Zaman Her Bünye İçin Şart

Son zamanlarda özellikle serbest dalış sporuyla tanınan dünya rekortmeni Derya Can da kadınları sindirimi kolay ve protein yönünden zengin yiyeceklerle tanıştırmış, sosyal medya kanalları sayesinde kadınların gün be gün ne kadar kalori alıp bu kalorileri nasıl yakmaları gerektiği konusunda bilgilendirmiştir. Son iki sezonda Türkiye televizyonlarında başarısı ile adından söz ettiren Kadın Dizisi’nin oyuncusu Özge Özpirinççi de hemcinslerini aerial yoga, hatha yoga ve vinyasa yoga konusunda cesaretlendirmiş, özellikle büyük şehirlerde yaşayan kadınların yogaya gösterdiği ilgiyi arttırmıştır. Sunduğu spor programlarıyla ünlü olan ve güzel fiziğinden hiçbir şey kaybetmeyen Burcu Esmersoy da kadınları özellikle yaz dönemlerinde rüzgar sörfü yapmaya özendirmiş, sporla gelen kusursuz fiziğin herkes için mümkün olabileceğini savunup, kadın takipçileri için ilham olmuştur.