Menu

Kozmetiğin Kraliçesi En Geç Milyarder Oldu


Dünyadaki milyarderler açıklanırken Dünyanın en genç milyarderi kozmetik kraliçesi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Kylie Jenner oldu. Kylie Jenner henüz 21 yaşında ve 1 milyar dolarlık bir servete sahip.

Her yıl dünyanın en zenginleri açıklanır. Bu zenginliğin ölçüsü en az 1 milyar dolara sahip olmaktır. Genel olarak belli isimler her zaman listededir ve bu isimlere şaşılmaz. Ancak her sene merak edilen bu listeye dâhil olan yeni kişiler ve özellikle de en genç kişiler.

Kylie Cosmetics ile taç Kylie Jenner’a gitti.

Kylie Jenner 2015 yılında kurduğu kozmetik markası Kylie Cosmetics ile yaklaşık 4 yılda büyük bir servetin sahibi oldu. Kylie Cosmetics popüler isimlerin kendi markasını oluşturması akının en başarılı örneği. Meşhur Kardashian ailesinin ferdi olan Kylie Jenner, meşhur Kim-Khloe Kardashian kardeşlerin üvey kardeşi. Böyle ünlü bir ailenin ferdi olması Kyle Jenner için büyük bir fırsattı.

Kardashian ailesi sadece Kim Kardashian ve Khloe Kardashian kardeşler ile tanınmıyor. Bütün ailenin ünü ülke dışına çoktan taştı. 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri ekranlarında başlayan “Keeping Up with the Kardashians” programı ile kendi günlük hayatlarını insanlara gösterdiler. Farklı bir formatta yayınlanan bu program insanların ilgisini çekti. Ancak ilgi bununla sınırlı değildi. Kardashian Ailesi hayatlarının her halini bu ekranda yaşıyorlar. Her bir birey de ayrı ayır popüler oldu.

Kylie Jenner ise bu popülariteyi kullanmayı bildi. İnsanların ilgisini bir yere yönlendirme kaygısı ile kozmetik markası çıkardı. İlk çıkardığı ürünler çıktığı gün tükendi. Bu ilginin üzerine Kylie Jenner kozmetik dünyasındaki şansını fark etti ve ürünlerinin sayısını arttırdı.

Kylie Jenner öyle bir hava estirdi ki insanlar acaba ne çıkaracak, diye beklemeye başladı. Özel bir reklama ihtiyaç dahi duymadan ürünler tükendi.21 yaşındaki güzel kadının 129 milyonluk sosyal medya hesabından paylaşım yapması ürünlere ilgi duyulması için yeterli olmakta.

Daha önce 23 yaşında Mark Zuckerberg Dünyanın en genç zengin olmuştu. Elbette ki Facebook gibi bir markanın sahibi bu rakama ulaşabilirdi. Ama kendisi direkt marka olarak sektöre giren Kylie Jenner’ın başarı kitaplara girecek cinsten.